Sunrice Jasmine Rice — 2kg
As of 30 Sept 2026, Sunrice Jasmine Rice 2kg is cheapest at Coles at $6.80 ($0.34/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.25 at Woolworths (15 Sept); highest: $6.80 — currently $6.80 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.23/100g
- Average
- $0.35/100g
- Highest
- $0.46/100g
28 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sunrice | 1kg | $3.15 | $0.32/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Sunrice | 1kg | $3.25 | $0.33/100g | In stock | 14 June | |
| Sunrice | 2kg | $6.80 | $0.34/100g | In stock | 30 Sept | |
| Sunrice | 1kg | $4.95 | $0.50/100g | In stock | 26 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sunrice Jasmine Rice 2kg cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.80 ($0.34/100 g).
- What is the unit price of Sunrice Jasmine Rice 2kg?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.34/100g.
- What is the lowest price ever for Sunrice Jasmine Rice 2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sunrice Jasmine Rice 2kg is $2.25 at Woolworths (15 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $6.80 at Coles.

