French Pantry Espelette Chilli Mayo — 180g
As of 1 Oct 2026, French Pantry Espelette Chilli Mayo 180g is cheapest at Coles at $5.00 ($2.78/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.49 at Coles (30 June); highest: $24.99 — currently $5.00 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 7 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.80/100g
- Average
- $3.17/100g
- Highest
- $3.25/100g
Coles · 180gNow$2.78/100g
Coles · 200gNow$3.25/100g
Coles · approx. 100gNow$3.50/100g
Aldi · 50gNow$7.00/100g
Coles · 20gNow$19.50/100g
96 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| French Pantry | 180g | $5.00 | $2.78/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Coles | 200g | $6.50 | $3.25/100g | In stock | 1 Oct | |
| Coles | approx. 100g | $3.50 | $3.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | 50g | $3.49 | $7.00/100g | In stock | 1 Oct | |
| Coles | 20g | $3.90 | $19.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | Each | $1.77 | $1.77/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $8.99 | $8.99/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $24.99 | $24.99/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm- 1

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is French Pantry Espelette Chilli Mayo 180g cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.00 ($2.78/100 g).
- What is the unit price of French Pantry Espelette Chilli Mayo 180g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.78/100g.
- What is the lowest price ever for French Pantry Espelette Chilli Mayo 180g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for French Pantry Espelette Chilli Mayo 180g is $1.49 at Coles (30 June), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $5.00 at Coles.

