Harvey Fresh Apple Juice — 2L

As of 2 Oct 2026, Harvey Fresh Apple Juice 2L is cheapest at Coles at $8.35 ($4.18/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $8.35 at Coles (2 Oct); highest: $8.35 — currently $8.35 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$8.35
Average
$8.35
Highest
$8.35
Lowest ever
$8.35 · Oct '26
Highest ever
$8.35 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Harvey Fresh

    Harvey FreshCheapest

    Harvey Fresh Apple Juice · 2L

    $4.18/1L$8.35Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Harvey Fresh

    Harvey FreshCheapest

    Harvey Fresh Apple Juice · 2L

    $4.18/1L$8.35Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Harvey Fresh

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Harvey Fresh Apple Juice 2L cheapest?
Coles has the lowest price at $8.35 ($4.18/1 L).
What is the unit price of Harvey Fresh Apple Juice 2L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.42/100ml.
What is the lowest price ever for Harvey Fresh Apple Juice 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Harvey Fresh Apple Juice 2L is $8.35 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.35 at Coles.

Categories