Parsnip Each Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Parsnip Each Standard is cheapest at Harris Farm at $2.14 ($2.14/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.68 at Woolworths (23 Sept); highest: $6.20 — currently $2.14 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.20/100g
- Average
- $1.46/100g
- Highest
- $1.77/100g
60 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | approx. 200g | $2.40 | $1.20/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 200g | $2.40 | $1.20/100g | In stock | 11 May | |
| — | 350g | $6.20 | $1.77/100g | In stock | 16 Sept | |
| — | 350g | $6.20 | $1.77/100g | In stock | 14 June | |
| — | 140g | $2.66 | $1.90/100g | In stock | 26 Sept | |
| — | each | $1.68 | $1.68/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $2.14 | $2.14/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Parsnip Each Standard cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $2.14 ($2.14/1 ea).
- What is the unit price of Parsnip Each Standard?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $2.14/1 ea.
- What is the lowest price ever for Parsnip Each Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Parsnip Each Standard is $1.68 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $2.14 at Harris Farm.




