Mildura Tropical Fruit Drink — 3L

As of 1 Oct 2026, Mildura Tropical Fruit Drink 3L is cheapest at Woolworths at $5.95 ($1.98/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.95 at Woolworths (1 Oct); highest: $5.95 — currently $5.95 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.95
Average
$5.95
Highest
$5.95
Lowest ever
$5.95 · Oct '26
Highest ever
$5.95 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mildura

    MilduraCheapest

    Mildura Tropical Fruit Drink · 3L

    $1.98/1L$5.95Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mildura

    MilduraCheapest

    Mildura Tropical Fruit Drink · 3L

    $1.98/1L$5.95Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Mildura

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mildura Tropical Fruit Drink 3L cheapest?
Woolworths has the lowest price at $5.95 ($1.98/1 L).
What is the unit price of Mildura Tropical Fruit Drink 3L?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.20/100ml.
What is the lowest price ever for Mildura Tropical Fruit Drink 3L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mildura Tropical Fruit Drink 3L is $5.95 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.95 at Woolworths.