Werther's Original Chewy Toffees — 135g
As of 1 Oct 2026, Werther's Original Chewy Toffees 135g is cheapest at IGA at $5.70 ($4.22/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.30 at IGA (22 Sept); highest: $5.70 — currently $5.70 at IGA. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.22/100g
- Average
- $4.22/100g
- Highest
- $5.11/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Werther's Original | 135g | $5.70 | $4.22/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Werther's Original | 45g | $2.30 | $5.11/100g | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Werther's Original Chewy Toffees 135g cheapest?
- IGA has the lowest price at $5.70 ($4.22/100 g).
- What is the unit price of Werther's Original Chewy Toffees 135g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $4.22/100g.
- What is the lowest price ever for Werther's Original Chewy Toffees 135g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Werther's Original Chewy Toffees 135g is $2.30 at IGA (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.70 at IGA.
