Castello Creamy Blue Cheese · AU — 150g
As of 29 Sept 2026, Castello Creamy Blue Cheese · AU 150g is cheapest at Harris Farm at $8.49 ($56.60/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.60 at IGA (22 Sept); highest: $16.06 — currently $8.49 at Harris Farm. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.83/100g
- Average
- $5.31/100g
- Highest
- $5.67/100g
Harris Farm · 300gNow$2.83/100gAll-time low
Harris Farm · 150gNow$5.66/100g
Woolworths · 150gNow$5.67/100g
IGA · 150gNow$6.23/100g
IGA · 150gNow$6.23/100g
IGA · 100gNow$6.60/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
15 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Castello | 300g | $8.49 | $2.83/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Castello | 150g | $8.49 | $5.66/100g | In stock | 29 Sept | |
| Castello | 150g | $8.50 | $5.67/100g | In stock | 23 Sept | |
| Castello | 150g | $9.35 | $6.23/100g | In stock | 22 Sept | |
| Castello | 150g | $9.35 | $6.23/100g | In stock | 22 Sept | |
| Castello | 100g | $6.60 | $6.60/100g | In stock | 22 Sept | |
| Castello | 150g | $16.06 | $10.71/100g | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

CastelloBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Castello Creamy Blue Cheese · AU 150g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $8.49 ($56.60/1 kg).
- What is the unit price of Castello Creamy Blue Cheese · AU 150g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $5.66/100g.
- What is the lowest price ever for Castello Creamy Blue Cheese · AU 150g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Castello Creamy Blue Cheese · AU 150g is $6.60 at IGA (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.49 at Harris Farm.

