Whisk & Pin Mountain Granola Bar — 60g

As of 1 Oct 2026, Whisk & Pin Mountain Granola Bar 60g is cheapest at IGA at $4.29 ($7.15/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.29 at IGA (1 Oct); highest: $4.29 — currently $4.29 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.29
Average
$4.29
Highest
$4.29
Lowest ever
$4.29 · Oct '26
Highest ever
$4.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Whisk & Pin

    Whisk & PinCheapest

    Whisk & Pin Mountain Granola Bar · 60g

    $7.15/100g$4.29IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Whisk & Pin

    Whisk & PinCheapest

    Whisk & Pin Mountain Granola Bar · 60g

    $7.15/100g$4.29IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Whisk & Pin

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Whisk & Pin Mountain Granola Bar 60g cheapest?
IGA has the lowest price at $4.29 ($7.15/100 g).
What is the unit price of Whisk & Pin Mountain Granola Bar 60g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $7.15/100g.
What is the lowest price ever for Whisk & Pin Mountain Granola Bar 60g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Whisk & Pin Mountain Granola Bar 60g is $4.29 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.29 at IGA.