Haribo Goldbears — 400g

As of 2 Oct 2026, Haribo Goldbears 400g is cheapest at Woolworths at $5.00 ($1.25/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.00 at Woolworths (2 Oct); highest: $5.00 — currently $5.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.00
Average
$5.00
Highest
$5.00
Lowest ever
$5.00 · Oct '26
Highest ever
$5.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Goldbears · 400g

    $1.25/100g$5.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Goldbears · 400g

    $1.25/100g$5.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Haribo

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Haribo Goldbears 400g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $5.00 ($1.25/100 g).
What is the unit price of Haribo Goldbears 400g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.25/100g.
What is the lowest price ever for Haribo Goldbears 400g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Haribo Goldbears 400g is $5.00 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.00 at Woolworths.