Strangelove Pineapple Sparkling Water — 1.32L
As of 2 Oct 2026, Strangelove Pineapple Sparkling Water 1.32L is cheapest at Coles at $7.00 ($5.30/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.99 at IGA (22 Sept); highest: $7.00 — currently $7.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.53/100ml
- Average
- $0.53/100ml
- Highest
- $0.91/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Strangelove | 1.32L | $7.00 | $0.53/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| StrangeLove | 330ml | $2.99 | $0.91/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Strangelove Pineapple Sparkling Water 1.32L cheapest?
- Coles has the lowest price at $7.00 ($5.30/1 L).
- What is the unit price of Strangelove Pineapple Sparkling Water 1.32L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.53/100ml.
- What is the lowest price ever for Strangelove Pineapple Sparkling Water 1.32L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Strangelove Pineapple Sparkling Water 1.32L is $2.99 at IGA (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.00 at Coles.
