Bundaberg Ginger Beer · AU — 375ml
As of 29 Sept 2026, Bundaberg Ginger Beer · AU 375ml is cheapest at Harris Farm at $3.29 ($8.77/1 L) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.90 at Woolworths (12 May); highest: $18.40 — currently $3.29 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.36/100ml
- Average
- $0.38/100ml
- Highest
- $0.41/100ml
Woolworths · 750mlNow$0.41/100ml
Coles · 10 packNow$0.48/100ml
Woolworths · 375ml x 10 packNow$0.48/100ml
Harris Farm · 750mlNow$0.49/100ml
Coles · 750mlNow$0.51/100ml
Woolworths · 10 x375mlNow$0.53/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
128 prices recorded · 22 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundaberg | 750ml | $2.90 | $0.39/100ml | In stock | 12 May | |
| Bundaberg | 750ml | $3.10 | $0.41/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Bundaberg | 375ml x 10 pack | $17.95 | $0.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Bundaberg | 10 pack | $17.95 | $0.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Bundaberg | 750ml | $3.69 | $0.49/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Bundaberg | 750ml | $3.85 | $0.51/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Bundaberg | 10 x375ml | $7.95 | $0.53/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Bundaberg | 375ml | $3.29 | $0.88/100ml | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
Woolworths- 1

BundabergBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Bundaberg Ginger Beer · AU 375ml cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $3.29 ($8.77/1 L).
- What is the unit price of Bundaberg Ginger Beer · AU 375ml?
- Priced per 100ml. Harris Farm offers the best value at $0.88/100ml.
- What is the lowest price ever for Bundaberg Ginger Beer · AU 375ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bundaberg Ginger Beer · AU 375ml is $2.90 at Woolworths (12 May), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $3.29 at Harris Farm.


