Harris Farm Almonds Raw — 400g
As of 29 Sept 2026, Harris Farm Almonds Raw 400g is cheapest at Harris Farm at $13.29 ($33.22/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.29 at Harris Farm (29 Sept); highest: $13.29 — currently $13.29 at Harris Farm. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.93/100g
- Average
- $0.98/100g
- Highest
- $3.32/100g
Harris Farm · 750gNow$0.93/100gAll-time low
Harris Farm · 250gNow$2.52/100g
Harris Farm · 400gNow$3.32/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Harris Farm | 750g | $6.99 | $0.93/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Harris Farm | 250g | $6.29 | $2.52/100g | In stock | 29 Sept | |
| Harris Farm | 400g | $13.29 | $3.32/100g | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Harris FarmPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Harris Farm Almonds Raw 400g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $13.29 ($33.22/1 kg).
- What is the unit price of Harris Farm Almonds Raw 400g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $3.32/100g.
- What is the lowest price ever for Harris Farm Almonds Raw 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Harris Farm Almonds Raw 400g is $6.29 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $13.29 at Harris Farm.


