Kellogg's Coco Pops Chex — 500g
As of 29 Sept 2026, Kellogg's Coco Pops Chex 500g is cheapest at Spudshed at $5.99 ($1.20/100 g) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.00 at Coles (4 Aug); highest: $10.00 — currently $5.99 at Spudshed. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.00/100g
- Average
- $1.57/100g
- Highest
- $2.00/100g
138 prices recorded · 18 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kellogg's | 500g | $5.99 | $1.20/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Kellogg's | 500g | $8.00 | $1.60/100g | In stock | 23 Sept | |
| Kellogg's | 500g | $9.50 | $1.90/100g | In stock | 22 Sept | |
| Kellogg's | 500g | $10.00 | $2.00/100g | In stock | 23 Sept | |
| Kellogg's | 500g | $10.00 | $2.00/100g | In stock | 14 June | |
| Kellogg's | 500g | $10.00 | $2.00/100g | In stock | 14 June |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Spudshed
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kellogg's Coco Pops Chex 500g cheapest?
- Spudshed has the lowest price at $5.99 ($1.20/100 g).
- What is the unit price of Kellogg's Coco Pops Chex 500g?
- Priced per 100g. Spudshed offers the best value at $1.20/100g.
- What is the lowest price ever for Kellogg's Coco Pops Chex 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kellogg's Coco Pops Chex 500g is $5.00 at Coles (4 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $5.99 at Spudshed.

