Valcom Rice Paper Standard — 250g

As of 1 Oct 2026, Valcom Rice Paper Standard 250g is cheapest at Coles at $2.70 ($1.08/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.70 at Coles (1 Oct); highest: $2.70 — currently $2.70 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.70
Average
$2.70
Highest
$2.70
Lowest ever
$2.70 · Jun '26
Highest ever
$2.70 · Jun '26
Trend
Steady
At the average price

28 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Valcom

    ValcomCheapest

    Valcom Rice Paper Standard · 250g

    $1.08/100g$2.70Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Valcom

    ValcomCheapest

    Valcom Rice Paper Standard · 250g

    $1.08/100g$2.70Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Valcom

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Valcom Rice Paper Standard 250g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.70 ($1.08/100 g).
What is the unit price of Valcom Rice Paper Standard 250g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.08/100g.
What is the lowest price ever for Valcom Rice Paper Standard 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Valcom Rice Paper Standard 250g is $2.70 at Coles (1 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $2.70 at Coles.