South Cape Brie — 200g

As of 1 Oct 2026, South Cape Brie 200g is cheapest at Woolworths at $7.00 ($35.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.30 at Woolworths (25 Aug); highest: $7.00 — currently $7.00 at Woolworths. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.30
Average
$6.30
Highest
$7.00
Lowest ever
$6.30 · Aug '26
Highest ever
$7.00 · Oct '26
Trend
Up 11%
11% above average

6 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1South Cape

    South CapeCheapest

    South Cape Brie · 200g

    $35.00/1kg$7.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1South Cape

    South CapeCheapest

    South Cape Brie · 200g

    $35.00/1kg$7.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1South Cape

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is South Cape Brie 200g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $7.00 ($35.00/1 kg).
What is the unit price of South Cape Brie 200g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $3.50/100g.
What is the lowest price ever for South Cape Brie 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for South Cape Brie 200g is $6.30 at Woolworths (25 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $7.00 at Woolworths.

Categories