Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry — 500g

As of 30 Sept 2026, Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry 500g is cheapest at IGA at $7.55 ($1.51/100 g) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.55 at IGA (30 Sept); highest: $7.55 — currently $7.55 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.55
Average
$7.55
Highest
$7.55
Lowest ever
$7.55 · Sep '26
Highest ever
$7.55 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sanitarium

    SanitariumCheapest

    Weet-Bix Bites Wild Berry · 500g

    $1.51/100g$7.55IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sanitarium

    SanitariumCheapest

    Weet-Bix Bites Wild Berry · 500g

    $1.51/100g$7.55IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Sanitarium

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry 500g cheapest?
IGA has the lowest price at $7.55 ($1.51/100 g).
What is the unit price of Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry 500g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.51/100g.
What is the lowest price ever for Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sanitarium Weet-Bix Bites Wild Berry 500g is $7.55 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.55 at IGA.