Coles Tasty Cheese & Crackers — 50g

As of 1 Oct 2026, Coles Tasty Cheese & Crackers 50g is cheapest at Coles at $1.60 ($3.20/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.60 at Coles (1 Oct); highest: $1.60 — currently $1.60 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.60
Average
$1.60
Highest
$1.60
Lowest ever
$1.60 · Oct '26
Highest ever
$1.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Tasty Cheese & Crackers · 50g

    $3.20/100g$1.60Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Tasty Cheese & Crackers · 50g

    $3.20/100g$1.60Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Tasty Cheese & Crackers 50g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.60 ($3.20/100 g).
What is the unit price of Coles Tasty Cheese & Crackers 50g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.20/100g.
What is the lowest price ever for Coles Tasty Cheese & Crackers 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Tasty Cheese & Crackers 50g is $1.60 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.60 at Coles.