Coles Finest Beef Ragu Lasagne — 1.2kg
As of 2 Oct 2026, Coles Finest Beef Ragu Lasagne 1.2kg is cheapest at Coles at $20.00 ($1.67/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $16.00 at Coles (1 Oct); highest: $20.00 — currently $20.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.67/100g
- Average
- $1.67/100g
- Highest
- $1.67/100g
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles Finest | 1.2kg | $20.00 | $1.67/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Coles Finest | 700g | $16.00 | $2.29/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Coles Finest Beef Ragu Lasagne 1.2kg cheapest?
- Coles has the lowest price at $20.00 ($1.67/100 g).
- What is the unit price of Coles Finest Beef Ragu Lasagne 1.2kg?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.67/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Finest Beef Ragu Lasagne 1.2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Finest Beef Ragu Lasagne 1.2kg is $16.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $20.00 at Coles.

