K Roo Kangaroo Diced — 500g

As of 2 Oct 2026, K Roo Kangaroo Diced 500g is cheapest at Coles at $11.50 ($23.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $11.50 at Coles (2 Oct); highest: $11.50 — currently $11.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$11.50
Average
$11.50
Highest
$11.50
Lowest ever
$11.50 · Oct '26
Highest ever
$11.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

5 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1K Roo

    K RooCheapest

    K Roo Kangaroo Diced · 500g

    $23.00/1kg$11.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1K Roo

    K RooCheapest

    K Roo Kangaroo Diced · 500g

    $23.00/1kg$11.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1K Roo

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is K Roo Kangaroo Diced 500g cheapest?
Coles has the lowest price at $11.50 ($23.00/1 kg).
What is the unit price of K Roo Kangaroo Diced 500g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.30/100g.
What is the lowest price ever for K Roo Kangaroo Diced 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for K Roo Kangaroo Diced 500g is $11.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $11.50 at Coles.