Chris' Greek Yoghurt — 1kg

As of 1 Oct 2026, Chris' Greek Yoghurt 1kg is cheapest at Woolworths at $7.50 ($0.75/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.50 at Woolworths (1 Oct); highest: $7.50 — currently $7.50 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.50
Average
$7.50
Highest
$7.50
Lowest ever
$7.50 · Oct '26
Highest ever
$7.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chris'

    Chris'Cheapest

    Chris' Greek Yoghurt · 1kg

    $0.75/100g$7.50Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chris'

    Chris'Cheapest

    Chris' Greek Yoghurt · 1kg

    $0.75/100g$7.50Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Chris'

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Chris' Greek Yoghurt 1kg cheapest?
Woolworths has the lowest price at $7.50 ($0.75/100 g).
What is the unit price of Chris' Greek Yoghurt 1kg?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.75/100g.
What is the lowest price ever for Chris' Greek Yoghurt 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Chris' Greek Yoghurt 1kg is $7.50 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.50 at Woolworths.

Categories