The Good Egg Extra Large Caged Eggs — 600g
As of 1 Oct 2026, The Good Egg Extra Large Caged Eggs 600g is cheapest at Woolworths at $6.20 ($1.03/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.30 at Woolworths (1 Oct); highest: $6.25 — currently $6.20 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.89/100g
- Average
- $0.89/100g
- Highest
- $0.89/100g
Woolworths · 700gNow$0.89/100gAll-time low
Woolworths · 350gNow$0.94/100g
Woolworths · 600gNow$1.03/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Good Egg | 700g | $6.25 | $0.89/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| The Good Egg | 350g | $3.30 | $0.94/100g | In stock | 1 Oct | |
| The Good Egg | 600g | $6.20 | $1.03/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is The Good Egg Extra Large Caged Eggs 600g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $6.20 ($1.03/100 g).
- What is the unit price of The Good Egg Extra Large Caged Eggs 600g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.03/100g.
- What is the lowest price ever for The Good Egg Extra Large Caged Eggs 600g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Good Egg Extra Large Caged Eggs 600g is $3.30 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.20 at Woolworths.


