Olympic Almonds Standard — 180g

As of 1 Oct 2026, Olympic Almonds Standard 180g is cheapest at IGA at $6.05 ($3.36/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.05 at IGA (1 Oct); highest: $6.05 — currently $6.05 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.05
Average
$6.05
Highest
$6.05
Lowest ever
$6.05 · Oct '26
Highest ever
$6.05 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    OlympicCheapest

    Olympic Almonds Standard · 180g

    $3.36/100g$6.05IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    OlympicCheapest

    Olympic Almonds Standard · 180g

    $3.36/100g$6.05IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Olympic Almonds Standard 180g cheapest?
IGA has the lowest price at $6.05 ($3.36/100 g).
What is the unit price of Olympic Almonds Standard 180g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $3.36/100g.
What is the lowest price ever for Olympic Almonds Standard 180g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Olympic Almonds Standard 180g is $6.05 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.05 at IGA.