Uncle Chips Hot & Spicy — 53g

As of 2 Oct 2026, Uncle Chips Hot & Spicy 53g is cheapest at Coles at $1.65 ($3.11/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.65 at Coles (2 Oct); highest: $1.65 — currently $1.65 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.65
Average
$1.65
Highest
$1.65
Lowest ever
$1.65 · Oct '26
Highest ever
$1.65 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Uncle Chips

    Uncle ChipsCheapest

    Uncle Chips Hot & Spicy · 53g

    $3.11/100g$1.65Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Uncle Chips

    Uncle ChipsCheapest

    Uncle Chips Hot & Spicy · 53g

    $3.11/100g$1.65Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Uncle Chips

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Uncle Chips Hot & Spicy 53g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.65 ($3.11/100 g).
What is the unit price of Uncle Chips Hot & Spicy 53g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.11/100g.
What is the lowest price ever for Uncle Chips Hot & Spicy 53g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Uncle Chips Hot & Spicy 53g is $1.65 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.65 at Coles.

Categories