Cobs Sea Salt Popcorn — 5 pack
As of 1 Oct 2026, Cobs Sea Salt Popcorn 5 pack is cheapest at IGA at $3.85 in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.75 at Coles (29 Sept); highest: $3.85 — currently $3.85 at IGA. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.19/100g
- Average
- $2.30/100g
- Highest
- $4.38/100g
17 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cobs | 80g | $1.75 | $2.19/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Cobs | 80g | $3.50 | $4.38/100g | In stock | 30 Sept | |
| Cobs | 80g | $3.69 | $4.61/100g | In stock | 1 Oct | |
| Cobs | 80g | $3.79 | $4.74/100g | In stock | 1 Oct | |
| Cobs | 80g | $1.75 | $2.19/100g | In stock | 14 Juneout of date · not compared | |
| Cobs | 80g | $3.00 | $3.75/100g | In stock | 31 Mayout of date · not compared | |
| Cobs | 5 pack | $3.85 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cobs Sea Salt Popcorn 5 pack cheapest?
- IGA has the lowest price at $3.85.
- What is the lowest price ever for Cobs Sea Salt Popcorn 5 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cobs Sea Salt Popcorn 5 pack is $1.75 at Coles (29 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $3.85 at IGA.

