Plunkett's Aloe Vera Gel — 240ml
As of 1 Oct 2026, Plunkett's Aloe Vera Gel 240ml is cheapest at Woolworths at $17.00 ($7.08/100 ml) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $17.00 — currently $17.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $7.08/100ml
- Average
- $7.08/100ml
- Highest
- $7.08/100ml
1 price recorded · 1 change shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Plunkett's | 75g | $8.00 | $10.67/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Plunkett's | 240ml | $17.00 | $7.08/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Plunkett's Aloe Vera Gel 240ml cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $17.00 ($7.08/100 ml).
- What is the unit price of Plunkett's Aloe Vera Gel 240ml?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $7.08/100ml.
- What is the lowest price ever for Plunkett's Aloe Vera Gel 240ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Plunkett's Aloe Vera Gel 240ml is $8.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $17.00 at Woolworths.

