MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade — 375g
As of 30 Sept 2026, MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade 375g is cheapest at Woolworths at $4.00 ($1.07/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Woolworths (23 Sept); highest: $4.00 — currently $4.00 at Woolworths. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.25/100g
- Average
- $1.02/100g
- Highest
- $1.07/100g
46 prices recorded · 13 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MasterFoods | 375g | $3.50 | $0.93/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| MasterFoods | 375g | $4.00 | $1.07/100g | In stock | 30 Sept | |
| MasterFoods | 375g | $4.00 | $1.07/100g | In stock | 30 Sept | |
| MasterFoods | 375g | $4.00 | $1.07/100g | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade 375g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $4.00 ($1.07/100 g).
- What is the unit price of MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade 375g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.07/100g.
- What is the lowest price ever for MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade 375g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for MasterFoods Soy Honey & Garlic Marinade 375g is $3.50 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $4.00 at Woolworths.

