SPC Apple Puree Standard — 4 x 120g

As of 1 Oct 2026, SPC Apple Puree Standard 4 x 120g is cheapest at Coles at $4.00 ($8.33/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.00 at Coles (1 Oct); highest: $4.00 — currently $4.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.00
Average
$4.00
Highest
$4.00
Lowest ever
$4.00 · Oct '26
Highest ever
$4.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1SPC

    SPCCheapest

    SPC Apple Puree Standard · 4 x 120g

    $8.33/1kg$4.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1SPC

    SPCCheapest

    SPC Apple Puree Standard · 4 x 120g

    $8.33/1kg$4.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1SPC

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is SPC Apple Puree Standard 4 x 120g cheapest?
Coles has the lowest price at $4.00 ($8.33/1 kg).
What is the unit price of SPC Apple Puree Standard 4 x 120g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.83/100g.
What is the lowest price ever for SPC Apple Puree Standard 4 x 120g?
The lowest price OpenOrder has recorded for SPC Apple Puree Standard 4 x 120g is $4.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.00 at Coles.