Spencers Chinese 5 Spice — 50g

As of 2 Oct 2026, Spencers Chinese 5 Spice 50g is cheapest at Woolworths at $3.10 ($0.62/10 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.10 at Woolworths (2 Oct); highest: $3.10 — currently $3.10 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.10
Average
$3.10
Highest
$3.10
Lowest ever
$3.10 · Oct '26
Highest ever
$3.10 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Spencers

    SpencersCheapest

    Spencers Chinese 5 Spice · 50g

    $0.62/10g$3.10Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Spencers

    SpencersCheapest

    Spencers Chinese 5 Spice · 50g

    $0.62/10g$3.10Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Spencers

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Spencers Chinese 5 Spice 50g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $3.10 ($0.62/10 g).
What is the unit price of Spencers Chinese 5 Spice 50g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $6.20/100g.
What is the lowest price ever for Spencers Chinese 5 Spice 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Spencers Chinese 5 Spice 50g is $3.10 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.10 at Woolworths.

Categories