La Zuppa Roasted Pumpkin Soup — 400g
As of 2 Oct 2026, La Zuppa Roasted Pumpkin Soup 400g is cheapest at Coles at $4.70 ($1.18/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.00 at Woolworths (9 Sept); highest: $6.05 — currently $4.70 at Coles. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.75/100g
- Average
- $1.06/100g
- Highest
- $1.18/100g
IGA · 540gNow$1.12/100g
Coles · 400gNow$1.18/100g
Woolworths · 400gNow$1.18/100g
IGA · 400gNow$1.29/100g
38 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| La Zuppa | 540g | $6.05 | $1.12/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| La Zuppa | 400g | $4.70 | $1.18/100g | In stock | 2 Oct | |
| La Zuppa | 400g | $4.70 | $1.18/100g | In stock | 2 Oct | |
| La Zuppa | 400g | $5.15 | $1.29/100g | In stock | 1 Oct | |
| La Zuppa | 400g | $4.70 | $1.18/100g | In stock | 31 Mayout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is La Zuppa Roasted Pumpkin Soup 400g cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.70 ($1.18/100 g).
- What is the unit price of La Zuppa Roasted Pumpkin Soup 400g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.18/100g.
- What is the lowest price ever for La Zuppa Roasted Pumpkin Soup 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for La Zuppa Roasted Pumpkin Soup 400g is $3.00 at Woolworths (9 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $4.70 at Coles.

