Freshbake Mini Battenbergs — 200g

As of 1 Oct 2026, Freshbake Mini Battenbergs 200g is cheapest at IGA at $5.75 ($2.88/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.75 at IGA (1 Oct); highest: $5.75 — currently $5.75 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.75
Average
$5.75
Highest
$5.75
Lowest ever
$5.75 · Oct '26
Highest ever
$5.75 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    FreshbakeCheapest

    Freshbake Mini Battenbergs · 200g

    $2.88/100g$5.75IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    FreshbakeCheapest

    Freshbake Mini Battenbergs · 200g

    $2.88/100g$5.75IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Freshbake Mini Battenbergs 200g cheapest?
IGA has the lowest price at $5.75 ($2.88/100 g).
What is the unit price of Freshbake Mini Battenbergs 200g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.88/100g.
What is the lowest price ever for Freshbake Mini Battenbergs 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Freshbake Mini Battenbergs 200g is $5.75 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.75 at IGA.