Capi Classic Soda — 500ml

As of 2 Oct 2026, Capi Classic Soda 500ml is cheapest at Coles at $4.50 ($9.00/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.50 at Coles (1 Oct); highest: $4.50 — currently $4.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.50
Average
$4.50
Highest
$4.50
Lowest ever
$4.50 · Oct '26
Highest ever
$4.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Capi

    CapiCheapest

    Capi Classic Soda · 500ml

    $9.00/1L$4.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Capi

    CapiCheapest

    Capi Classic Soda · 500ml

    $9.00/1L$4.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Capi

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Capi Classic Soda 500ml cheapest?
Coles has the lowest price at $4.50 ($9.00/1 L).
What is the unit price of Capi Classic Soda 500ml?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.90/100ml.
What is the lowest price ever for Capi Classic Soda 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Capi Classic Soda 500ml is $4.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.50 at Coles.