Tayto Cheese & Onion Chips — 35g

As of 2 Oct 2026, Tayto Cheese & Onion Chips 35g is cheapest at Coles at $2.50 ($7.14/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.50 at Coles (2 Oct); highest: $2.50 — currently $2.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.50
Average
$2.50
Highest
$2.50
Lowest ever
$2.50 · Oct '26
Highest ever
$2.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

5 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Tayto

    TaytoCheapest

    Tayto Cheese & Onion Chips · 35g

    $7.14/100g$2.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Tayto

    TaytoCheapest

    Tayto Cheese & Onion Chips · 35g

    $7.14/100g$2.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Tayto

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Tayto Cheese & Onion Chips 35g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.50 ($7.14/100 g).
What is the unit price of Tayto Cheese & Onion Chips 35g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $7.14/100g.
What is the lowest price ever for Tayto Cheese & Onion Chips 35g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Tayto Cheese & Onion Chips 35g is $2.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.50 at Coles.

Categories