Coles Imperial Mandarins Gold — approx. 180g each
As of 1 Oct 2026, Coles Imperial Mandarins Gold approx. 180g each is cheapest at Coles at $0.81 ($4.50/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $0.58 at Coles (11 Aug); highest: $1.80 — currently $0.81 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.45/100g
- Average
- $71.88/100g
- Highest
- $450.00/100g
Coles · approx. 180g eachNow$0.45/100gAll-time low
IGA · 180gNow$1.00/100g
Coles · approx.130gLast seen 9 Sept$0.45/100g
142 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | approx. 180g each | $0.81 | $0.45/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| — | 180g | $1.80 | $1.00/100g | In stock | 1 Oct | |
| Coles | approx.130g | $0.59 | $0.45/100g | In stock | 9 Septout of date · not compared | |
| — | Each | $0.82 | $0.82/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Coles Imperial Mandarins Gold approx. 180g each cheapest?
- Coles has the lowest price at $0.81 ($4.50/1 kg).
- What is the unit price of Coles Imperial Mandarins Gold approx. 180g each?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.45/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Imperial Mandarins Gold approx. 180g each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Imperial Mandarins Gold approx. 180g each is $0.58 at Coles (11 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $0.81 at Coles.


