Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU — 190g

As of 1 Oct 2026, Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU 190g is cheapest at IGA at $5.85 ($3.08/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.85 at IGA (1 Oct); highest: $5.85 — currently $5.85 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.85
Average
$5.85
Highest
$5.85
Lowest ever
$5.85 · Oct '26
Highest ever
$5.85 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Leggo's

    Leggo'sCheapest

    Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU · 190g

    $3.08/100g$5.85IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Leggo's

    Leggo'sCheapest

    Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU · 190g

    $3.08/100g$5.85IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Leggo's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU 190g cheapest?
IGA has the lowest price at $5.85 ($3.08/100 g).
What is the unit price of Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU 190g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $3.08/100g.
What is the lowest price ever for Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU 190g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Leggo's Sundried Tomato Pesto · AU 190g is $5.85 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.85 at IGA.