Don Shaved Turkey Standard — 160g

As of 2 Oct 2026, Don Shaved Turkey Standard 160g is cheapest at Coles at $3.90 ($24.38/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.90 at Coles (2 Oct); highest: $6.60 — currently $3.90 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.90
Average
$4.95
Highest
$6.60
Lowest ever
$3.90 · Jul '26
Highest ever
$6.60 · Jun '26
Trend
Down 41%
21% below average

23 prices recorded · 6 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Don

    DonCheapest

    Don Shaved Turkey Standard · 160g

    $24.38/1kg$3.90Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Don

    DonCheapest

    Don Shaved Turkey Standard · 160g

    $24.38/1kg$3.90Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Don

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Don Shaved Turkey Standard 160g cheapest?
Coles has the lowest price at $3.90 ($24.38/1 kg).
What is the unit price of Don Shaved Turkey Standard 160g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.44/100g.
What is the lowest price ever for Don Shaved Turkey Standard 160g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Don Shaved Turkey Standard 160g is $3.90 at Coles (2 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $3.90 at Coles.

Categories