Golden Days Sesame Snaps — 40g
As of 1 Oct 2026, Golden Days Sesame Snaps 40g is cheapest at IGA at $0.90 ($2.25/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $0.90 at IGA (1 Oct); highest: $6.05 — currently $0.90 at IGA. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.25/100g
- Average
- $2.25/100g
- Highest
- $2.25/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Golden Days | 40g | $0.90 | $2.25/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Golden Days | 40g | $0.90 | $2.25/100g | In stock | 1 Oct | |
| Golden Days | 200g | $6.05 | $3.03/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Golden Days Sesame Snaps 40g cheapest?
- IGA has the lowest price at $0.90 ($2.25/100 g).
- What is the unit price of Golden Days Sesame Snaps 40g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.25/100g.
- What is the lowest price ever for Golden Days Sesame Snaps 40g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Golden Days Sesame Snaps 40g is $0.90 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $0.90 at IGA.


