Proudi Chicken Dog Food — 2.4kg

As of 1 Oct 2026, Proudi Chicken Dog Food 2.4kg is cheapest at Coles at $29.99 ($12.50/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $29.99 at Coles (1 Oct); highest: $29.99 — currently $29.99 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$29.99
Average
$29.99
Highest
$29.99
Lowest ever
$29.99 · Oct '26
Highest ever
$29.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Proudi

    ProudiCheapest

    Proudi Chicken Dog Food · 2.4kg

    $12.50/1kg$29.99Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Proudi

    ProudiCheapest

    Proudi Chicken Dog Food · 2.4kg

    $12.50/1kg$29.99Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Proudi

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Proudi Chicken Dog Food 2.4kg cheapest?
Coles has the lowest price at $29.99 ($12.50/1 kg).
What is the unit price of Proudi Chicken Dog Food 2.4kg?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.25/100g.
What is the lowest price ever for Proudi Chicken Dog Food 2.4kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Proudi Chicken Dog Food 2.4kg is $29.99 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $29.99 at Coles.

Categories