Connoisseur Vanilla Ice Cream — 4 pack
As of 1 Oct 2026, Connoisseur Vanilla Ice Cream 4 pack is cheapest at IGA at $10.45 in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.00 at Coles (18 Aug); highest: $12.00 — currently $10.45 at IGA. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.50/100ml
- Average
- $1.89/100ml
- Highest
- $3.00/100ml
5% above average
17 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Connoisseur | 400ml | $6.00 | $1.50/100ml | In stock | 18 Juneout of date · not compared | |
| Connoisseur | 400ml | $7.90 | $1.98/100ml | In stock | 1 Septout of date · not compared | |
| Connoisseur | 4 pack | $10.45 | — | In stock | 1 Oct |
$6.00$1.50/100ml
Connoisseur · 400ml
$7.90$1.98/100ml
Connoisseur · 400ml
$10.45
Connoisseur · 4 pack
Cheapest by brand
Cheapest store per item
Cheapest by product
Cheapest store per item
1 brand available
Coles
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Connoisseur Vanilla Ice Cream 4 pack cheapest?
- IGA has the lowest price at $10.45.
- What is the lowest price ever for Connoisseur Vanilla Ice Cream 4 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Connoisseur Vanilla Ice Cream 4 pack is $6.00 at Coles (18 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $10.45 at IGA.
