Pureau Ultra Pure Water — 10L

As of 2 Oct 2026, Pureau Ultra Pure Water 10L is cheapest at Coles at $9.60 ($0.96/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $9.60 at Coles (2 Oct); highest: $11.10 — currently $9.60 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.60
Average
$9.60
Highest
$11.10
Lowest ever
$9.60 · Oct '26
Highest ever
$11.10 · Oct '26
Trend
Down 14%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Pureau

    PureauCheapest

    Pureau Ultra Pure Water · 10L

    $0.96/1L$9.60Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Pureau

    PureauCheapest

    Pureau Ultra Pure Water · 10L

    $0.96/1L$9.60Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Pureau

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pureau Ultra Pure Water 10L cheapest?
Coles has the lowest price at $9.60 ($0.96/1 L).
What is the unit price of Pureau Ultra Pure Water 10L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.10/100ml.
What is the lowest price ever for Pureau Ultra Pure Water 10L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pureau Ultra Pure Water 10L is $9.60 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $9.60 at Coles.