Madura Green Leaf Organic Tea — 150g

As of 1 Oct 2026, Madura Green Leaf Organic Tea 150g is cheapest at Woolworths at $7.70 ($5.13/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.70 at Woolworths (1 Oct); highest: $7.70 — currently $7.70 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.70
Average
$7.70
Highest
$7.70
Lowest ever
$7.70 · Oct '26
Highest ever
$7.70 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Madura

    MaduraCheapest

    Madura Green Leaf Organic Tea · 150g

    $5.13/100g$7.70Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Madura

    MaduraCheapest

    Madura Green Leaf Organic Tea · 150g

    $5.13/100g$7.70Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Madura

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Madura Green Leaf Organic Tea 150g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $7.70 ($5.13/100 g).
What is the unit price of Madura Green Leaf Organic Tea 150g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $5.13/100g.
What is the lowest price ever for Madura Green Leaf Organic Tea 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Madura Green Leaf Organic Tea 150g is $7.70 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.70 at Woolworths.

Categories