John West Sardines in Tomato Sauce — 110g
As of 1 Oct 2026, John West Sardines in Tomato Sauce 110g is cheapest at Coles at $3.70 ($33.64/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Woolworths (4 Aug); highest: $4.05 — currently $3.70 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.18/100g
- Average
- $3.23/100g
- Highest
- $3.36/100g
19 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| John West | 110g | $3.70 | $3.36/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| John West | 110g | $3.70 | $3.36/100g | In stock | 1 Oct | |
| John West | 110g | $4.05 | $3.68/100g | In stock | 1 Oct | |
| John West | 110g | $3.50 | $3.18/100g | In stock | 11 Juneout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is John West Sardines in Tomato Sauce 110g cheapest?
- Coles has the lowest price at $3.70 ($33.64/1 kg).
- What is the unit price of John West Sardines in Tomato Sauce 110g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.36/100g.
- What is the lowest price ever for John West Sardines in Tomato Sauce 110g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for John West Sardines in Tomato Sauce 110g is $3.50 at Woolworths (4 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $3.70 at Coles.

