Masters Reduced Fat Milk — 2L

As of 1 Oct 2026, Masters Reduced Fat Milk 2L is cheapest at Coles at $4.30 ($2.15/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.30 at Coles (1 Oct); highest: $4.30 — currently $4.30 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.30
Average
$4.30
Highest
$4.30
Lowest ever
$4.30 · Oct '26
Highest ever
$4.30 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Masters

    MastersCheapest

    Masters Reduced Fat Milk · 2L

    $2.15/1L$4.30Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Masters

    MastersCheapest

    Masters Reduced Fat Milk · 2L

    $2.15/1L$4.30Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Masters

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Masters Reduced Fat Milk 2L cheapest?
Coles has the lowest price at $4.30 ($2.15/1 L).
What is the unit price of Masters Reduced Fat Milk 2L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.21/100ml.
What is the lowest price ever for Masters Reduced Fat Milk 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Masters Reduced Fat Milk 2L is $4.30 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.30 at Coles.