Cottees Vanilla Topping — 3L

As of 2 Oct 2026, Cottees Vanilla Topping 3L is cheapest at Coles at $16.00 ($0.53/100 ml) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $16.00 at Coles (1 Oct); highest: $16.00 — currently $16.00 at Coles. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$16.00
Average
$16.00
Highest
$16.00
Lowest ever
$16.00 · Aug '26
Highest ever
$16.00 · Aug '26
Trend
Steady
At the average price

12 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Cottees

    CotteesCheapest

    Cottees Vanilla Topping · 3L

    $0.53/100ml$16.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Cottees

    CotteesCheapest

    Cottees Vanilla Topping · 3L

    $0.53/100ml$16.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Cottees

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Cottees Vanilla Topping 3L cheapest?
Coles has the lowest price at $16.00 ($0.53/100 ml).
What is the unit price of Cottees Vanilla Topping 3L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.53/100ml.
What is the lowest price ever for Cottees Vanilla Topping 3L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cottees Vanilla Topping 3L is $16.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $16.00 at Coles.

Categories