Moccona Caramel Latte — 168g

As of 29 Sept 2026, Moccona Caramel Latte 168g is cheapest at Coles at $5.00 ($2.98/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.00 at Coles (29 Sept); highest: $10.00 — currently $5.00 at Coles. Tracked since June 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.00
Average
$6.99
Highest
$10.00
Lowest ever
$5.00 · Jun '26
Highest ever
$10.00 · Jun '26
Trend
Steady
28% below average

12 prices recorded · 4 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Moccona

    MocconaCheapest

    Moccona Caramel Latte · 168g

    $2.98/100g$5.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Moccona

    MocconaCheapest

    Moccona Caramel Latte · 168g

    $2.98/100g$5.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Moccona

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Moccona Caramel Latte 168g cheapest?
Coles has the lowest price at $5.00 ($2.98/100 g).
What is the unit price of Moccona Caramel Latte 168g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.98/100g.
What is the lowest price ever for Moccona Caramel Latte 168g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Moccona Caramel Latte 168g is $5.00 at Coles (29 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $5.00 at Coles.