Summerina Mandarins Standard — 0.75kg
As of 29 Sept 2026, Summerina Mandarins Standard 0.75kg is cheapest at Aldi at $2.99 ($3.99/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.35 at Coles (1 Sept); highest: $7.90 — currently $2.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 23 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.25/100g
- Average
- $0.29/100g
- Highest
- $0.60/100g
Coles · 1kgNow$0.32/100g
Coles · 2kgNow$0.35/100g
Coles · approx. 100gNow$0.39/100g
Coles · approx. 130g eachNow$0.45/100gLow
Woolworths · 750gNow$0.47/100gLow
Coles · 850gNow$0.53/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
403 prices recorded · 111 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | 2kg | $5.00–$6.90 | $0.25/100g–$0.35/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 1kg | $3.20 | $0.32/100g | In stock | 23 Sept | |
| Fresh | approx. 100g | $0.39 | $0.39/100g | In stock | 23 Sept | |
| Aldi | Mandarins 1kg | $3.99 | $0.40/100g | In stock | 29 Sept | |
| Summerina | 0.75kg | $2.99 | $0.40/100g | In stock | 29 Sept | |
| — | 1kg | $3.99 | $0.40/100g | In stock | 22 Sept | |
| Coles | approx. 130g each | $0.59 | $0.45/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 850g | $3.90–$4.50 | $0.46/100g–$0.53/100g | In stock | 29 Sept | |
| — | 750g | $3.50 | $0.47/100g | In stock | 29 Sept | |
| — | 750g | $3.50 | $0.47/100g | In stock | 28 Sept | |
| Woolworths | 750g | $3.90 | $0.52/100g | In stock | 29 Sept | |
| — | 0.75kg | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 750g | $4.50 | $0.64/100g | In stock | 29 Sept | |
| Macro | 750g | $7.90 | $1.05/100g | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | each | $0.51 | $0.51/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | each | $0.54 | $0.54/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | each | $0.59 | $0.59/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Summerina | each | $0.59 | $0.59/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| Summerina | each | $0.66 | $0.66/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $0.68 | $0.68/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 5 pack | $3.90 | $0.78/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $2.29 | $2.29/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $2.65 | $2.65/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $2.65 | $2.65/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1 each | $0.65 | $5.00/1 ea | Out of stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2

- 3
- 4

- –

- –

WoolworthsAmorette Seedless · each$0.54/1 ea$0.54
WoolworthsDelite Seedless · each$0.59/1 ea$0.59
Harris FarmHickson · Each$0.68/1 ea$0.68
Harris FarmEmpress · Each$2.29/1 ea$2.29
Harris FarmEach$2.65/1 ea$2.65
Harris FarmDekopon · Each$2.65/1 ea$2.65
IGA1kg$3.99/1kg$3.99
Woolworths750g$4.67/1kg$3.50
Woolworths750g$4.67/1kg$3.50
AldiTangold · 0.75kg$5.32/1kg$3.99
- –
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Summerina Mandarins Standard 0.75kg cheapest?
- Aldi has the lowest price at $2.99 ($3.99/1 kg).
- What is the unit price of Summerina Mandarins Standard 0.75kg?
- Priced per 100g. Aldi offers the best value at $0.40/100g.
- What is the lowest price ever for Summerina Mandarins Standard 0.75kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Summerina Mandarins Standard 0.75kg is $0.35 at Coles (1 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.99 at Aldi.
