Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola — 800g
As of 2 Oct 2026, Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola 800g is cheapest at Woolworths at $12.50 ($1.56/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.99 at Aldi (28 July); highest: $12.50 — currently $12.50 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.56/100g
- Average
- $1.56/100g
- Highest
- $1.56/100g
Woolworths · 800gNow$1.56/100gAll-time low
Woolworths · 450gNow$1.56/100gAll-time low
IGA · 450gNow$2.18/100g
23 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Carman's | 800g | $12.50 | $1.56/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Carman's | 450g | $7.00 | $1.56/100g | In stock | 2 Oct | |
| Carman's | 450g | $9.80 | $2.18/100g | In stock | 1 Oct | |
| Carman's | 450g | $5.99 | — | In stock | 28 Julyout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola 800g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $12.50 ($1.56/100 g).
- What is the unit price of Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola 800g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.56/100g.
- What is the lowest price ever for Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Carman's Raspberry & Coconut Low Sugar Granola 800g is $5.99 at Aldi (28 July), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $12.50 at Woolworths.

