La Costena Chipotle Sauce — 220g

As of 1 Oct 2026, La Costena Chipotle Sauce 220g is cheapest at Woolworths at $5.00 ($2.27/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $5.00 — currently $5.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.00
Average
$5.00
Highest
$5.00
Lowest ever
$5.00 · Oct '26
Highest ever
$5.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1La Costena

    La CostenaCheapest

    La Costena Chipotle Sauce · 220g

    $2.27/100g$5.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1La Costena

    La CostenaCheapest

    La Costena Chipotle Sauce · 220g

    $2.27/100g$5.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1La Costena

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is La Costena Chipotle Sauce 220g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $5.00 ($2.27/100 g).
What is the unit price of La Costena Chipotle Sauce 220g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $2.27/100g.
What is the lowest price ever for La Costena Chipotle Sauce 220g?
The lowest price OpenOrder has recorded for La Costena Chipotle Sauce 220g is $5.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.00 at Woolworths.