Ocean Spray Low Sugar Cranberry — 1.5L

As of 30 Sept 2026, Ocean Spray Low Sugar Cranberry 1.5L is cheapest at IGA at $7.05 ($4.70/1 L) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.05 at IGA (30 Sept); highest: $7.05 — currently $7.05 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.05
Average
$7.05
Highest
$7.05
Lowest ever
$7.05 · Sep '26
Highest ever
$7.05 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Ocean Spray

    Ocean SprayCheapest

    Ocean Spray Low Sugar Cranberry · 1.5L

    $4.70/1L$7.05IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Ocean Spray

    Ocean SprayCheapest

    Ocean Spray Low Sugar Cranberry · 1.5L

    $4.70/1L$7.05IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Ocean Spray

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Ocean Spray Low Sugar Cranberry 1.5L cheapest?
IGA has the lowest price at $7.05 ($4.70/1 L).
What is the unit price of Ocean Spray Low Sugar Cranberry 1.5L?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.47/100ml.
What is the lowest price ever for Ocean Spray Low Sugar Cranberry 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ocean Spray Low Sugar Cranberry 1.5L is $7.05 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.05 at IGA.