L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo — 800ml

As of 1 Oct 2026, L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo 800ml is cheapest at Woolworths at $20.00 ($2.50/100 ml) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $20.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $20.00 — currently $20.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$20.00
Average
$20.00
Highest
$20.00
Lowest ever
$20.00 · Oct '26
Highest ever
$20.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1L'Oreal

    L'OrealCheapest

    Elvive Repair 5 Shampoo · 800ml

    $2.50/100ml$20.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1L'Oreal

    L'OrealCheapest

    Elvive Repair 5 Shampoo · 800ml

    $2.50/100ml$20.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1L'Oreal

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo 800ml cheapest?
Woolworths has the lowest price at $20.00 ($2.50/100 ml).
What is the unit price of L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo 800ml?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $2.50/100ml.
What is the lowest price ever for L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo 800ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for L'Oreal Elvive Repair 5 Shampoo 800ml is $20.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $20.00 at Woolworths.

Categories