Deli Originals Sauerkraut — 0.46kg

As of 29 Sept 2026, Deli Originals Sauerkraut 0.46kg is cheapest at Aldi at $2.59 ($5.63/1 kg) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.59 at Aldi (29 Sept); highest: $2.59 — currently $2.59 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.59
Average
$2.59
Highest
$2.59
Lowest ever
$2.59 · Sep '26
Highest ever
$2.59 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Deli Originals

    Deli OriginalsCheapest

    Deli Originals Sauerkraut · 0.46kg

    $5.63/1kg$2.59Aldi

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Deli Originals

    Deli OriginalsCheapest

    Deli Originals Sauerkraut · 0.46kg

    $5.63/1kg$2.59Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Deli Originals

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Deli Originals Sauerkraut 0.46kg cheapest?
Aldi has the lowest price at $2.59 ($5.63/1 kg).
What is the unit price of Deli Originals Sauerkraut 0.46kg?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $0.56/100g.
What is the lowest price ever for Deli Originals Sauerkraut 0.46kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Deli Originals Sauerkraut 0.46kg is $2.59 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.59 at Aldi.